Jak wybrać kabinę prysznicową? Blog PLANETA ŁAZIENEK

Zakup kabiny prysznicowej to decyzja na lata. Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie natrysku? Czy należy sugerować się ceną? Jaka kabina będzie dla nas odpowiednia? Dowiedz się z naszego tekstu, czym sugerować się przy wyborze kabiny, żeby była funkcjonalna i dostosowana do Twoich potrzeb.
Kabina prysznicowa dla singla
Jeśli mieszkasz sam lub z partnerem i uwielbiasz brać prysznic, a jednocześnie metraż Twojej łazienki pozwala na większą kabinę, to ciekawym rozwiązaniem będzie kabina typu walk-in. To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu możesz szybko wziąć prysznic, a przy okazji Twoja łazienka zyska szyk i elegancje. Jeżeli natomiast masz mało miejsca w łazience, świetnym rozwiązaniem będzie kabina ze składanymi drzwiami, dzięki której powiększysz swoją przestrzeń. Warto również zastanowić się nad takimi rozwiązaniami jak wanna z parawanem, dzięki której możesz wybrać czy masz ochotę na relaksującą kąpiel czy szybki prysznic.
Kabina prysznicowa dla rodziny z dziećmi
Duża kabina z wysokim brodzikiem na pewno spełni oczekiwania rodziny z dziećmi. Brodzik może mieć również wygodne siedzisko, które będzie też pełnić rolę półki na kosmetyki. Dzięki temu, że brodzik jest wysoki, nawet kilkuletnie dziecko może bawić się w nim po nalaniu wody jak w wannie. Dodatkowo, dochodzą kwestię bezpieczeństwa – dziecka w brodziku ma mniejszą możliwość poślizgnięcia się lub utonięcia.
Kabina prysznicowa dla seniorów
Prysznic dla seniora musi spełniać szereg wymogów związanych z ograniczonym poruszaniem się i bezpieczeństwem. Najstarszym członkom rodziny z pewnością spodoba się brodzik z siedziskiem lub specjalnie zamocowane do ściany rozkładane krzesełko. Takie rozwiązania pozwalają na wygodne umycie się bez konieczności stania, ewentualnie pomagają opiekunom w umyciu będących pod ich opieką seniorów. Warto też pomyśleć o brodziku, który będzie na tyle niski, żeby starsza osoba z łatwością do niego weszła.
Kabina prysznicowa dla osób niepełnosprawnych
Osoby niepełnosprawne muszą mieć prysznic bez barier – brodzik równy z podłogą lub kabina prysznicowa walk-in (z odpływem w kafelkach, bez tradycyjnego brodzika). Płytki brodzik musi być antypoślizgowy. Konieczne jest, tak jak w prysznicu dla seniorów, zamontowanie krzesełka oraz dodatkowych akcesoriów, takich jak poręcze. Można zastosować zarówno poręcze poziome, jak i pionowe – w zależności od potrzeb osoby niepełnosprawnej (np. w przypadku, gdy porusza się na wózku inwalidzkim). Należy też zadbać o to, aby posadzka wokół prysznica była antypoślizgowa.
Szeroki asortyment kabin i brodzików sprawia, że każda osoba czy rodzina może dostosować produkt dla siebie. Szczególnie warto wziąć pod uwagę, kto będzie najczęściej korzystał z łazienki, przede wszystkim należy uwzględnić potrzeby dzieci, starszych czy też osób niepełnosprawnych.
Komentarze
Brak komentarzy
Zostaw komentarz