Jak urządzić małą łazienkę?

list W: Porady wnętrzarskie Dnia: comment Ilość komentarzy: 0 favorite Wyświetlenia: 436

Doradzamy, jak urządzić małą łazienkę, aby była funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu. Niewielka powierzchnia pomieszczenia nie oznacza, że musisz rezygnować z komfortu! Istnieje kilka tricków, które sprawią, że to pomieszczenie będzie ładne i funkcjonalne.  Przeczytaj poradnik, jak zaaranżować małą łazienkę.

Rada nr 1 – Nie zagracaj

Pierwsza i najważniejsza zasada to utrzymanie porządku – małe wnętrza nie lubią chaosu, jaki tworzy wiele pozostawionych na widoku przedmiotów. Oczywiście, nie chodzi o to, by chować do szafek wszystkie akcesoria toaletowe, jednak ilość przyborów należy ograniczyć do minimum. Wszystko musi mieć swoje miejsce!

Rada nr 2 – Funkcjonalny prysznic zamiast dużej narożnej wanny

Jeśli łazienka jest mikroskopijna, to musimy zapomnieć o dużej wannie narożnej czy kabinie typu walk-in. Wanna będzie zajmować dużo cennego miejsca. Lepszym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa z wysokim brodzikiem i siedziskiem, która może pełnić kilka funkcji.  Siedzisko pozwala wygodnie usiąść osobom starszym lub schorowanym. Może też stanowić dodatkowe miejsce do przechowywania kosmetyków czy przyborów toaletowych, z których korzystamy na co dzień.

Jak urządzić małą łazienkę? Blog PLANETA ŁAZIENEK

Rada nr 3 – Zabudowa od góry do dołu

Zorganizuj miejsce do przechowywania wzdłuż wolnych ścian. Zagospodaruj przestrzeń nad pralką i wykorzystaj szafkę pod umywalką. Dobrym rozwiązaniem jest zabudowanie pralki, np. schowanie jej do specjalnie zaprojektowanej szafy. To dobry pomysł, gdy w łazience przechowujemy nie tylko kosmetyki, ale też np. ręczniki.

Rada nr 4 – Jasne kolory w małej łazience

W małej łazience wybierz jasne kolory, które sprawią, że będzie się wydawała optycznie większa. Jednocześnie jasna kolorystyka nadaje łazience efekt sterylności. Możesz zdecydować się na odcienie bieli, łagodne pastele czy naturalne beże – to już zależy od osobistych preferencji.

Rada 5 – Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie potrafi zdziałać cuda! Dzięki plafonowi na suficie, który oświetli całą łazienkę, stworzysz wrażenie przestronności. W małych łazienkach nie należy poprzestawać jedynie na oświetleniu punktowym, ponieważ zaciemnia ono wnętrze. W związku z tym reflektory najlepiej stosować jako dodatkowe oświetlenie – idealne przy wykonywaniu makijażu czy goleniu.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
close Koszyk

Rejestracja nowego konta

Czy posiadasz już konto?
Zamiast tego: zaloguj się lub Zresetuj hasło